- Pierwszą czynnością jest pozbycie się starego gniazda. Jeśli chcesz je wyrzucić nie będzie potrzeby rozkręcania, a zwyczajne odcięcie kabla.
- Na długości ok. 5 – 7 cm zerwij płaszcz ochronny kabla i odsłoń końcówki żył na jakieś 1,5 cm. Przy tych czynnościach świetnie sprawdza się ściągacz izolacji. Nie trzeba się męczyć z nożykiem, co jest nieprecyzyjne i niebezpieczne.
- Wykręć śrubkę i rozewrzyj obudowę gniazdka. Po czym poluzuj zabezpieczenie tak, aby przeszedł przez nie przewód na całej grubości lub odkręć całkowicie jedną ze śrubek.
niedziela, 21 lutego 2016
Instrukcja wymiany gniazdka do kabla elektrycznego
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Ten komentarz został usunięty przez autora.
OdpowiedzUsuńDobry poradnik dla majsterkowicza co ma ochotę sam troszkę poprawić stan swojej instalacji elektrycznej. Ja jeszcze dodałbym, że warto zamontować sprawdzone gniazda elektryczne https://interblue.pl/osprzet-elektroinstalacyjny,c,71/karlik jeśli chcemy mieć dobre jakościowo elementy elektryczne w domu.
OdpowiedzUsuńA może lepiej w takich sytuacjach kupić jest stałe gniazdo? Takie jak na przykład jedno z tych: https://www.asaj.pl/gniazda-230v,c226. Co by już tak w przyszłości, jak ty tutaj, się nie bawić ;)
OdpowiedzUsuńW miejscach gdzie mamy do czynienia z dużą ilością kabli elektrycznych biegnących po podłożu, stosuje się często specjalne zabezpieczenia w postaci najazdów kablowych https://powerrubber.com/kat/progi-kablowe/najazdy-kablowe/. Takie akcesoria stanowią skuteczną ochronę wszelkich przewodów elektrycznych przed ich przerwaniem. Uszkodzenia okablowania jest nie tylko przyczyną awarii danych urządzeń bądź maszyn ale też stanowi duże ryzyko dla osób znajdujących się w bliskim otoczeniu wadliwych przewodów elektrycznych.
OdpowiedzUsuńBardzo fajnie zostało to napisane.
OdpowiedzUsuń